Klockor kan man aldrig få för många av. Daniel Wellingtons herrklockor har en elegant och avskalad design och finns i många färger, former och med olika armband – så att det går att hitta något för alla smaker.
En tidlös present till honom
En herrklocka passar pojkvännen, maken eller sambon som en romantisk gåva, men också pappa, bror, morfar eller svärfar. Den är en klassisk studentpresent och konfirmationspresent till killen, och en uppskattad farsdagspresent eller julklapp.
Tips när du väljer klocka
- Läderarmband ger en klassisk och varm känsla
- Metallarmband är stilrent och tåligt
- Välj urtavlans storlek efter handledens storlek
- Silver, guld eller roséguld – utgå från hans stil
Daniel Wellington erbjuder många modeller med utbytbara armband, vilket gör det enkelt att förnya klockans stil. En present som passar både vardagen och festliga tillfällen.
Lyxig julklapp eller studentpresent
En klocka är en present som bärs varje dag och påminner om dig. Ett säkert val när du vill ge något lite extra.




Recensioner
Det finns inga recensioner än.