Kaloo Lapinoo gåvoset till nyfödd – snuttefilt, bitleksak och tofflor

Till butiken

Annonslänk – vi kan få provision om du handlar via länken. Läs mer

599 kr

Ett fint gåvoset från Kaloo med kanintema: en snuttefilt, en bitleksak och ett par tofflor med kaninöron. En söt present till nyfödd, en doppresent eller en gåva till babyshowern.

Kaloo Lapinoo My First Gåvoset är en gullig present till de allra minsta. Setet har ett genomgående kanintema och kommer i en låda där du kan lägga ett eget meddelande under locket – perfekt när du vill ge något personligt till en ny familjemedlem.

En present till nyfödd som blir använd

Snuttefilt, bitleksak och mjuka tofflor är saker som kommer till användning redan under de första månaderna. Därför fungerar setet utmärkt som present till nyfödd, som doppresent, som gåva på babyshowern eller som julklapp till bebisen som föds lagom till jul. Färgen ockra är varm och neutral.

Det här ingår

  • Snuttefilt som mäter 30 cm
  • Bitleksak, 7 x 8 cm, med en slät och en knottrig sida som masserar ömt tandkött
  • Ett par tofflor med kaninöron för 0–6 månader
  • Presentlåda med plats för ett meddelande under locket

Setet rekommenderas från nyfödd och är CE-märkt. Snuttefilten och bitleksaken kan tvättas i maskin i 30 grader, medan tofflorna ska handtvättas.

Ett tips

Skriv en hälsning till bebisen och föräldrarna i lådan – många sparar den som ett minne från den första tiden.

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Kaloo Lapinoo gåvoset till nyfödd – snuttefilt, bitleksak och tofflor”